KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163075
nr 1316 3075
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Oljemålning, Bertil Wahlberg (1834-1906), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 45x53cm
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 mars 2020
kl 19:26:45
24/3 19:24:36
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg